Visit our FacebookVisit our Instagram
5 października, 2022

Restauracja z muzyką na żywo – Katowice

„Bez muzyki, życie byłoby pomyłką.” – jak powiedział Fryderyk Nietzsche. W myśl też zasady, stworzyliśmy w Katowicach miejsce, gdzie latynoskie przeboje umilą Wasz wieczór. Nasza Fiesta Latina w restauracji Tapas LaFirinda na ulicy Dyrekcyjnej rozrusza nawet tych deklarujących, że nie umieją tańczyć!

Muzyka latynoska kojarzy się z gorącym klimatem, słońcem i przede wszystkim radosnym życiem. Jest energiczna, sensualna, okraszona dźwiękiem rozmaitych instrumentów. Jej korzenie zaczynają się w Ameryce Łacińskiej. Na jej rozwój miały wpływ różne czynniki: kultura, historia i oczywiście lokalna społeczność. Niektóre źródła mówią, że zaczęło się od legendarnej piosenki Guantanamera, z hiszpańskiego „dziewczyna z Guantanamo”. Pierwotnie był to wiersz kubańskiego poety Jose Marti, który z czasem stał się podkładem do symbolu narodowego manifestu i opowieści o autonomii państwa.

Jednym z najbardziej znanych gatunków jest reggaeton. Pasjonaci tego egzotycznego rodzaju muzyki odnajdą się u nas bez problemu. Co tydzień można u nas doświadczyć imprez tanecznych do białego rana. Warto wiedzieć, że reggaeton to swoisty mix reggae, dancehall, hip-hop, a nawet salsy. Teksty dotyczą głównie miłości, kobiet i tańca. Niekiedy dodaje się śpiew, ale dominuje rytm i linia melodyczna. Najbardziej znani obecni twórcy reprezentujący ten styl to Pitbull, Maluma czy Luis Fonsi.

Tańczysz bachatę? Na naszym parkiecie pokażesz swoje umiejętności i oczarujesz niejednego tancerza. Gatunek ten, pochodzący z Dominikany charakteryzuje się romantyczną nutą, łączy także w sobie cechy cha-chy. Choreografia ma szybkie tempo, nogi tutaj grają kluczową rolę. Od pewnego czasu bardzo popularny w sieci stał się odłam bachaty zwany sensual. Jest najbardziej zmysłowy, wygląda jak prawdziwa gra kobiety z mężczyzną! Naucz się z nami tej rewelacyjnej formy tańca!

A może salsa? Można ją tańczyć nawet solo, nie potrzeba specjalnych butów, można być boso. Nauczyciele tańca mówią, że salsa jest stosunkowo łatwa do nauczenia. Co ciekawe, nazwa ta pochodzi od hiszpańskiej nazwy pikantnego sosu. Wywodzi się z gorących Karaibów. Ważna cecha to wyprostowane plecy i lekko ugięte kolana.

Świat oszalał na punkcie tej muzyki, czy skusisz się i Ty? Zapraszamy do katowickiej LaFirindy w czwartki, piątki i soboty. Oczywiście od poniedziałku do niedzieli serwujemy pyszne tapasy! Gdzie możesz poczuć się lepiej, jak nie u nas, tańcząc, jedząc i pijąc to co najlepsze? Już dziś zapisz się na Facebook’ u na nasze wydarzenia.

Tapas, czyli symbol hiszpańskiej kultury jedzenia w Katowicach! Dlaczego warto spróbować ich w naszej restauracji?

Czytaj więcej

Jakie wino dobrać do dań serwowanych w naszej restauracji? Przedstawiamy kartę hiszpańskich trunków dostępnych w Katowicach!

Czytaj więcej

Wieczór z latynoskimi przebojami w centrum Katowic? W restauracji LaFirinda poznasz smaki gorącej Hiszpanii!

Czytaj więcej

Restauracje z ogródkiem Katowice

Czytaj więcej

Restauracja w centrum – Katowice

Czytaj więcej

Co to jest tapas bar?

Czytaj więcej

Jak jeść tapas?

Czytaj więcej

Restauracja z muzyką na żywo – Katowice

Czytaj więcej

Hiszpańskie tapas - Katowice

Czytaj więcej

Tapas - hiszpańskie przekąski

Czytaj więcej
EnglishPolskiEspañol
menucross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram