Visit our FacebookVisit our Instagram
5 października, 2022

Restauracje z ogródkiem Katowice

Niewiele jest miejsc na kulinarnej mapie Katowic, w których możesz poczuć się jak w domu, a jednocześnie celebrować wyjście jak przystało na miejskie zwyczaje. Wspaniałe zielone patio z ogródkiem – nie możesz przejść obok naszej restauracji obojętnie. Zwłaszcza, że o artystyczny wystrój tego miejsca zadbali artyści z ASP, wypełniając wnętrza podobiznami Salvadora Dali. Uważni obserwatorzy mogą nawet znaleźć podobizny trójki właścicieli!

Sjesta – czas odzyskiwania energii

Dbamy o szczegóły. Chcemy, aby nasz gość czuł się jak na popołudniowej sjeście. Kastylijczycy zazwyczaj poświęcają kilka godzin na odpoczynek również w ciągu dnia. Dla wielu czas od około 14 do 17 to świętość, turyści bywają tym nieco zaskoczeni. Niestety trzeba do tego przywyknąć, to taki styl życia. Ale nie martw się –Tapas LaFirinda jest otwarta od poniedziałku do niedzieli od 14 do 23, z wyjątkiem piątku i soboty, kiedy ucztujemy i tańczymy w rytmach latino czy bachata, do 2 w nocy. Z kolei w czwartki wsłuchaj się w kojące dźwięki gitary. Tak jak w Hiszpanii, muzyka na żywo to niezwykle popularny zwyczaj.

Z ciekawostek, sławna sjesta ma swoje początki jeszcze w średniowieczu. Według zasad zakonu Św. Benedykta godziny popołudniowe to czas na odpoczynek i odzyskiwanie energii. Z czasem zwyczaj ten przestał mieć charakter religijny, zakorzeniając się w życiu świeckim.

S jak Sangria

Co jeszcze pomoże wprawić Cię w znakomity nastrój w naszej klimatycznej knajpce? Oczywiście sangria – symbol wina hiszpańskiego. Pierwsze historyczne zapiski głoszą, że gdy Rzymianie podbijali Półwysep Iberyjski, chętnie pili wino rozcieńczone wodą. A to dlatego, aby uchronić się przed bakteriami znajdującymi się w tamtejszej wodzie. Ile w tym prawdy, nie wiemy! ?

Po hiszpańsku sangria oznacza „krew”. Najpewniej powodem jest czerwony kolor tego trunku. Istnieją różne jego rodzaje i modyfikacje. Powstała nawet Sangria Blanco, na bazie białego wina. Jednak podstawową wersją jest wino czerwone z kluczowymi składnikami jakimi są owoce – najczęściej cytrusy. Z założenia ma to być lekki trunek, dlatego jest często rozcieńczany wodą sodową lub mineralną. Ma orzeźwiać, dlatego zawartość alkoholu to tylko około 10%. Sangria w Hiszpanii najczęściej podawana jest w szklankach lub wysokich kieliszkach do wina.

Oczywiście nie zdradzimy wszystkich tajemnic naszego specjału, sami przyjdźcie i posmakujcie. Lato sprzyja sjeście, zatrzymaj czas odwiedzając naszą klimatyczną Tapas LaFirindę. Poczuj celebrację posiłków na najwyższym, światowym poziomie!

Tapas, czyli symbol hiszpańskiej kultury jedzenia w Katowicach! Dlaczego warto spróbować ich w naszej restauracji?

Czytaj więcej

Jakie wino dobrać do dań serwowanych w naszej restauracji? Przedstawiamy kartę hiszpańskich trunków dostępnych w Katowicach!

Czytaj więcej

Wieczór z latynoskimi przebojami w centrum Katowic? W restauracji LaFirinda poznasz smaki gorącej Hiszpanii!

Czytaj więcej

Restauracje z ogródkiem Katowice

Czytaj więcej

Restauracja w centrum – Katowice

Czytaj więcej

Co to jest tapas bar?

Czytaj więcej

Jak jeść tapas?

Czytaj więcej

Restauracja z muzyką na żywo – Katowice

Czytaj więcej

Hiszpańskie tapas - Katowice

Czytaj więcej

Tapas - hiszpańskie przekąski

Czytaj więcej
EnglishPolskiEspañol
menucross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram